Co je dobré vědět

Informace k platbám

Vážení rodiče, příspěvek na školní družinu je ve výši 120Kč/dítě/měsíc. Platbu na období září až prosinec ve výši 447 Kč zašlete do 30.9.2021 (snížení úplaty za 09-12/2021 vychází z § 11, bod 5 vyhl. 74/2005 Sb.). Platbu na období leden až červen ve výši 720 Kč zašlete do 30.1. 2022. Upřednostňujeme bezhotovostní platbu na účet školy, č.ú. 123-338835 0237/0100, do poznámky prosím napište ŠDw a jméno a příjmení dítěte. Po individuální domluvě lze uhradit platbu hotově u vedoucí školní družiny Daniely Bartošové.

Co děláme a kdy?

Milí rodiče, vaše děti mohou využít čas strávený v družině k odpočívání, pohybu a hraní s kamarády, k tvoření a zábavám s paní vychovatelkou a také navštěvovat kroužky vedené vychovatelkami družiny. A jaký je náš den…?

Na oběd chodíme podle koncových hodin. Cesta je to dlouhá, jídelna je v druhém pavilonu školy a tak nám to zabere trochu času i ubere trochu času pro jinou zábavu. Je to taková procházka tam a zase zpátky. Na oběd se neprochází pouze jedno oddělení, které má své místo u jídelny.

Po obědě odpočíváme, zklidníme své myšlenky, povídáme si ve společném kruhu, zpíváme, čteme si pohádky, příběhy, básničky, hádanky. Můžeme si lehnout na koberec nebo žíněnky, zachumlat se do deky a polštáře a uvolnit celé tělo nebo si potichoučku hrát.

Po pohádce už je nás slyšet více. A není se co divit, je nás plné oddělení. Bavíme se, hrajeme si a tvoříme pro radost. Inspirací k tvoření s paní vychovatelkou jsou roční období, ruční práce, malování, fantazii se meze nekladou.

Od 14 hodin využíváme příznivé počasí a chodíme ven, na procházky, na školní zahradu a hřiště. Běháme i neběháme, honíme se za míčem i bez míče, jezdíme na koloběžkách, hrajeme si s dětmi z jiných oddělení, lezeme po stromech a sedíme na stromech a zkrátka se hýbeme. V teplých měsících roku venku na dece ve stínu stromů také tvoříme.

Pokud prší, zůstáváme ve svém oddělení a pokračujeme v tom, co nás právě baví s kamarády nebo s paní vychovatelkou.

Kolem 15 hodin je odpolední svačinka – dáme si něco dobrého na zub. Zbývající čas se věnujeme hrám venku nebo uvnitř podle počasí.

© Copyright 2009 - 2019 | Základní škola a waldorfská základní škola, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace | Prohlášení o přístupnosti (PDF) | správa webu