Fajna dílna

I přes kupu omezení, která v současné době zužují možnosti atraktivní výuky na minimum, se žákům osmé třídy podařilo vyrazit do „Fajné dílny“. Díky projektu Fajna dílna pro školy mohly děti během jednoho dopoledne navštívit čtyři různorodé workshopy. Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy v rámci Programu na podporu vzdělávání a talentmanagementu. Děti si vyzkoušely práci s různými nástroji a také materiály. Postupně jim pod rukama vznikaly výrobky ze dřeva, kovu a hlíny. V zámečnické dílně si zkusily práci s elektrickou pilou a závitovým očkem. Na kovové tyči si po krátké instruktáži vytvořily metrický závit. Práce s kovem byla pro děti zajímavou výzvou.

Při práci s hlínou si následně vytvořily roztomilé svícny, které zajisté potěší nejednu mámu aj tátu. V dřevařské dílně pak na děti čekala výroba krabičky a sešitu s dřevěnou vazbou. Díky nadstandardní vybavenosti dílny si děti mohly vyzkoušet práci s frézou, hřebíkovačkou, aku vrtačkou, nýtovačem a dalším ručním nářadím. Osmáci se do všech nachystaných aktivit pustili s vervou a dopoledne nám tak uteklo jako voda. Pevně věřím, že jsme zde nebyli naposledy. Duch dolní oblasti, příjemní a zkušení lektoři, luxusní zázemí – to vše dohromady vytvořilo luxusní směs, za kterou má cenu se opakovaně vracet. Fajna dílna je prostě fajná!

© Copyright 2009 - 2019 | Základní škola a waldorfská základní škola, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace | Prohlášení o přístupnosti (PDF) | správa webu