Jak jsme prožili letošní Jánskou slavnost

Závěr školního roku tradičně patří Jánské slavnosti, kterou oslavujeme letní slunovrat a příchod léta. Děti z první, druhé a třetí třídy si ji letos užily ve středu 23.6., společně s rodiči a učiteli, v krásném prostředí lesní školy v Bělském lese.

Slavnost začala vystoupením dětí ze třetí třídy, které zahrály (nejen) na flétny a zazpívaly svatojánské písně. Následovalo neobvyklé vystoupení dětí z první třídy. Ty nám předvedly krátké divadlo o zvířátkách – ovšem celé v ruštině. 

Připravena byla stezka s úkoly, které děti postupně plnily. Na jednotlivých stanovištích, jež si vzali pod svá křídla rodiče třeťáků, děti prověřily své smysly a vrhly se do jednotlivých úkolů, aby nakonec objevily poklad. Za odvahu a prokázané dovednosti každý získal sladkou odměnu. 

Ten, kdo zrovna nebyl na stezce, mohl využít další aktivity, třeba střelbu z luku, chůzi po slackline nebo výrobu voňavých bylinkových pytlíčků.

Nechyběl ani symbolický oheň. Ten představuje slunce, které v tuto roční dobu dosahuje vrcholu svých sil. 

Závěr slavnosti patřil svatojánskému příběhu v režii rodičů, posezení a povídání u ohně a pomalému loučení. Celou slavnost provázelo krásné počasí, dobrá nálada, výborné domácí jídlo, lahodná káva a hlavně radost dětí. Společně jsme si tak užili poslední okamžiky školního roku a přivítali společně léto, na které se už všichni těšíme.

Vendula Strachotová, maminka ze 3. třídy

© Copyright 2009 - 2019 | Základní škola a waldorfská základní škola, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace | Prohlášení o přístupnosti (PDF) | správa webu