Týden řemesel

Týden řemesel je za námi a nastal tak čas bilancování. Během pěti dnů vytvořili osmáci a deváťáci ve třech dílnách neskutečné množství zajímavých výrobků, které si můžete prohlédnout v naší fotogalerii. Kromě několika oděrek a škrábanců přežily děti týden ve zdraví. Rádi bychom tímto poděkovali všem těm, kteří se podíleli na přípravě i průběhu akce. Jak viděli projekt samotní účastníci, nám napoví následující řádky.

První věc, co bylo na týdnu řemesel super je, že jsme se neučili (pokud neberu práci s mědí, dřevem a mastkem jako výuku). Já jsem ráda, že jsem se naučila pracovat s mědí. Byl to pro mě nový a velmi příjemný zážitek. Moc mě to bavilo. Práce s mastkem byla taky super a nejvíc jsem si užila hlazení výsledné podoby. Se dřevem už jsem pracovala, ale i tak to bylo dobré. Vnímat to, co příroda sama vytvoří. Jsem ráda, že jsem se zúčastnila.

Julča

Týden řemesel začal až překvapivě dobrým počasím, které bylo pravděpodobně natolik kouzelné, aby nás donutilo k pilné a hbité práci hned od samého začátku prvního dne.

Je sice fakt, že postupem času, co se naše pilně opracovávané výrobky (teda alespoň některé), blížily ke zdárnému konci, sice byla na našich obličejích pozorovatelná kapka únavy, ale poté, co jsme veškeré naše výrobky viděli hotové na lavici v eurytmické učebně, se nám čilost zase začala vracet do tváří. A na úplný konec, po závěrečném zhodnocení a rozhlídnutí se okolo sebe, bylo nutné si uvědomit, že pro nás byl týden řemesel, ve kterém jsme pracovali se dřevem, mastkem a mědí i docela přínosný a poučný (už jen na základě toho, že drtivá většina výrobků se nám opravdu povedla)- ať už co se týče jak vytrvalé práce, tak našich zručných dovedností, které se nám v naší budoucí části našeho života určitě jednou budou hodit.

Barča

Byla to zajímavá zkušenost, hlavně jsme se nemuseli učit.

Poznali jsme nového učitele a seznámili se s opracováním mědi.

Práce venku se dřevem byla super, ale mohli bychom pracovat venku i s mastkem a mědí.

Kája

Bylo to super. Naučil jsem se pracovat s mědí a zjistil jsem, že i kámen se dá vybrousit do zajímavého tvaru. Jsem rád, že jsem na škole, která takové akce pořádá.

S láskou Tom

Myslím, že je dobře, že jsme dostali příležitost zkusit si tato netradiční řemesla. Pro všechny to určitě bylo přínosné a to v několika ohledech:

Předvedli jsme, co v nás je.

Seznámili jsme se se zajímavou prací.

Zkusili jsme si pracovat polovinu pracovní doby.

Nemuseli jsme se učit!

Byl to fajn týden. Vyzkoušet si práci s mědí byla nová, dobrá zkušenost. Nevěděl jsem, že je tak jednoduché opracovat kámen do takových podob. Bavilo mě to, zkusil bych si to znova.

Vašek

V týdnu řemesel jsem se naučila jak pracovat se dřevem, mědí a kamenem. Bylo velice zajímavé pozorovat, jak se z kusu „ničeho“ stane NĚCO. A bavilo mě to.

Katka

© Copyright 2009 - 2020 | Základní škola a waldorfská základní škola, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace | Prohlášení o přístupnosti (PDF) | správa webu