Týden řemesel

Dlouho chystaný týden řemesel se tentokrát díky epidemilogickým opatřením smrsknul jen na dva dny.

V první dílně si děti vyzkoušely práci s hlínou. Pod vedením zkušené lektorky Kateřiny Pavlicové se pustily do tvorby egyptských dlaždic. Nakonec zbyl i čas na volnou tvorbu. Výrobky zajisté zkrášlí nejednu třídu.

V dřevařské dílně jsme se věnovali návrhu a následné výrobě dřevěných číslic, které poslouží pro označení jednotlivých tříd. Díky nápaditým návrhům byla práce zábavná a rychle ubíhala. Děti si ve velké míře vyzkoušely participaci na jednotlivých výrobcích. Deváťáci projevili dostatek zkušeností pro samostatnou práci. K úspěšnému dokončení všech výrobků však chyběl dostatek času. Pevně věřím, že se nám výrobky podaří po návratu k prezenční výuce dotáhnout do konce a následně s nimi zkrášlit vstupy do kmenových tříd.

Třetí dílna nabídla dětem poměrně nevšední zážitek při tvorbě mozaiky. Rád bych touto cestou poděkoval všem, kteří neváhali a dovezli nám do školy zbylé dlaždičky a obklady. Bez Vás by tato dílna nemohla proběhnout. Děti tvořily mozaiky na květináčích a krabičkách. Stejnou technikou vznikaly pod rukama dětí také obrázky a v neposlední řadě se žáci věnovali tvorbě mozaiky na perlince, která už krášlí zdi jedné z chodeb.

V poslední dílně se děti vrhnuly, a to doslova, do výroby edukačních modelů z ytongu. Pod vedením paní učitelky Kožušníkové děti postupně vytesávaly modely znázorňující typické architektonické prvky. Na pracovních stolech tak byla k vidění například egyptská pyramida, mayská pyramida nebo třeba gotický lomený oblouk.

© Copyright 2009 - 2019 | Základní škola a waldorfská základní škola, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace | Prohlášení o přístupnosti (PDF) | správa webu