Vzpomínka na vánoční jarmark – očima rodiče

V sobotu 28.11 jsme prožili náš první waldorfský jarmark.
Už když jsme přicházeli ke škole, míjeli jsme krásně vyzdobené truhlíky s vánoční tématikou i vyzdobená okna šaten. Na konci chodby jsme zahli doprava a dýchla na nás pravá vánoční waldorfská jarmarková nálada.
Hned v prostorách družiny se děti mohly seznámit s dřevěnou stavebnicí Kappla …no dostaňte pak z této místnosti „muže“ …stavěli kluci, tatínci, dokonce i holky.
V další družinové třídě jsme si mohli vyrobit adventní věnec. Bylo to bezva, během chvilky byl z kousku chvojí nádherný věnec – 4 svíčky, na ozdobu skořice, nebo sušený pomeranč a všechno dohromady to krásně vonělo.
Na konci chodby je schodiště a odtud už jsme slyšeli, že nahoře je hodně živo 🙂 -spousta stánků, rukodělných výrobků, perníčků. A kafe !!! zastávka na kafe byla super, velmi milá a usměvavá maminka s láskou šoupla kapsli do kávovaru 🙂 a zase to vonělo.
Samozřejmě nechyběla spousta dobrot slaných i sladkých. Úžasný byl bufet s dýňovou polévkou, čerstvě smažené bramboráky a palačinky v podání velmi vtipných tatínků :-).
Naše jarmarkové zážitky samozřejmě pokračovaly dalšími dílnami – vyrobili jsme si pískovou mandalu a andělíčka z ovčí vlny. Já ( maminka ) jsem si složila vánoční krabičku z papíru, tu krásnou kulatou, a samozřejme se s ní chlubím, že tohle jsem si složila sama (s pomocí waldorfskou samozřejmě ). Nesmím zapomenout na výrobu adventních růží z papíru, ty také byly moc hezké, stejně jako svícny z jablíček ozdobené sušeným ovocem. Společně se také lilo olovo u stromečku a společně také rodiče mohli besedovat o waldorfské pedagogice.
Bylo to moc fajn, pro nás první waldorfský jarmark, tak moc jiný oproti běžné škole. Prostě skvělý předvánoční zážitek spolu s dětmi a milými lidmi …Jedna z důležitých vzpomínek (uložená:-) a věřím , že jich bude ještě spousta a nepřestanou nás překvapovat !!!

Pavla a Matýsek

fotogalerie Vánoční jarmark 

© Copyright 2009 - 2020 | Základní škola a waldorfská základní škola, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace | Prohlášení o přístupnosti (PDF) | správa webu